0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Чим прати краще -гелем або пральним порошком?

Гелі для прання - капсули або флакони з рідким складом - потихеньку витісняють традиційні пральні порошки. Чи справді вони краще, і який засіб для прання вибрати - давайте розбиратися.

Гель vs порошок для прання: хто переможе?

Щоденне прання

Чим прати краще -гелем або пральним порошкомЗасіб для прання варто вибирати в залежності від призначення, зазначеного виробником на упаковці. Гель - це повністю готовий розчин поверхнево-активних речовин, зі спеціальними пом'якшувачами і ароматами. Після прання гелем речі стають більш свіжими і м'якими, ніж після прання порошком.

Гель для прання може використовуватися як в холодній, так і в теплій воді. Рекомендовано використовувати гелі для прання делікатних тканин, вовни, синтетики. Порошок для прання мають більш широкий температурний режим - від 30 до 90 градусів, їх зручно використовувати для прання бавовняної білизни, яке не дає усадки.

Якщо необхідно відіпрати сильні забруднення, гель може не впоратися, на відміну від порошку. Або варто вибирати гель не в флаконі, а в капсулах, кладучи їх в барабан пральної машини разом з білизною, щоб мінімізувати вимивання кошти з лотка. Однозначно для прання постільної білизни, рушників, сильно забруднених речей з бавовни (дитячі речі, шкарпетки) варто вибирати пральний порошок. Для прання дитячих речей варто вибирати дитячий пральний порошок.

Для ручного прання більш підходить пральний порошок, так як всі якості гелю посилюються при механічної активації, а прання вручну допомагає домогтися чистоти виключно за допомогою ПАВов і ензимів, що містяться в порошках.

Дозування

Гелі легше і точно дозувати, відмірявши стаканчиком або кинувши капсулу в барабан. В упаковці з порошком не завжди можна знайти мірний стаканчик, і часто його доводиться сипати навмання.

 

 

Безпека для здоров'я

Чим прати краще -гелем або пральним порошкомХоча і гелі для прання, і порошки, якщо вони сертифіковані і виробляються з дотриманням стандартів якості, гіпоалергенні, все ж порошки дають суспензію в повітрі, дратівливу дихальні шляхи і очі. Гель в цьому плані безпечний.

Якщо говорити про зручність упаковки і зберігання, то гель у флаконі однозначно краще, оскільки більшість порошків продається в поліетиленовому пакеті або картонній коробці, які після відкриття легко можуть прокидатися або відволожитися.

Сліди і розлучення після прання

Гель миттєво розчиняється у воді, а гранули прального порошку можуть розчинятися довгий цикл прання, особливо якщо він постояв у сирому приміщенні і взявся грудочками. Досить часто порошок після прання залишається у відділенні пральної машинки, що доставляє зайвий клопіт. Гель не забиває ні машинку, ні волокна одягу або білизни, він добре виполіскується і тому набагато перспективніше.

Склад

Засоби для прання містять пави, більш відомим з яких є лаурилсульфат натрію - досить жорстке з аніонних поверхнево-активних миючих речовин. У гелях його набагато менше, так як його змішують з більш м'якими і щадними неіоногенні і катіонні пави. Однак такий склад менш дієвий при пранні в холодній і жорсткій воді.

Гелі та пральні порошки можуть включати ензими - ферменти, що допомагають позбутися від білкових забруднень. Гаряча вода руйнує ензими, тому вони не приносять користі при високотемпературної пранні.

Наявність фосфатів у засобах для прання - предмет спірний. Фосфати пом'якшують жорстку воду, полегшуючи прання, але їх повсюдне поширення надзвичайно шкідливо для навколишньої природи, так як викликає цвітіння водойм і посилений ріст бурих водоростей, які перешкоджають нормальному існуванню іншої флори і фауни. Виробники в Україні і Євросоюзі не використовують фосфатів при виробництві засобів для прання, оскільки це заборонено на законодавчому рівні.

Відбілювання

Сучасні рідкі та порошкові засоби для прання включають оптичні відбілювачі, дія яких - відображення світла для додання білизни блакитного відтінку. Зазвичай такий ефект досягається за рахунок діоксиду титану, в засобах міститься невеликий відсоток, нешкідливий для здоров'я.

Аромат

Рідкий складу гелів дозволяє поліпшувати його екстрактами, пом'якшувачами і іншими компонентами для знезараження, ароматизації і збереження зовнішнього вигляду виробу. Порошок не можуть похвалитися настільки багатим і ефективним складом, тому висновок приходить сам собою.

Підводимо підсумки

Гель для прання підходить як для щоденного прання, так і для прання делікатних і дорогих речей, однак пральний порошок відпере все плями, постільна, рушники, білизна.

В ідеальному варіанті в кожній сім'ї має бути і пральний порошок, і гель для прання, і кондиціонер ополіскувач, враховуючи всі нюанси прання.Рекомендовані товари
Схожі новини
26.08.2020

Дитяча шкіра ніжна і чутлива, і до вибору засобу для прання дитячих речей потрібно підходити з особл..

02.09.2020

Сучасні засоби побутової хімії настільки великі, що представляють певні труднощі при їх виборі спожи..